KEVSER YAYINCILIK

Advertisement

KEVSER YAYINCILIK

  Ana Sayfa /

 

Bugün :  

Sık Kullanılanlara Ekle

 

Başlangıç Sayfası Yapın

Ana Menü
 Ana Sayfa
 Kitap Listesi
 Kıble Dergisi
 Makaleler
 Kadın ve Aile
 Çocuklar Îçin
 Soru ve Cevap
 Kur`an
 Hadisler
 Dualar
 Ses ve Video
 Şiirler
 Yazarlar
 Programlar
 Linkler
 İletişim için

Site Yardımı

 


Site içi Arama


 

Reklamınız

     

 

 

Bismihi teala

Tebrikler Mavi Marmara

 

Seyyid Hasan Nasrullah: „Türk halkını ve hükümetini tebrik ediyorum“

Özgürlük filosunun Gazze ablukasını kırmak için giriştiği insanı harekete karşı katil İsrailin barbarlığı dünya gündeminde kalmaya hala devam ederken bazı kimseler yaşanan olayları farklı mecrada değerlendirerek neredeyse "denize düsen yilana sarilir" misali ayni inanci paylaşmadığı hatta sevmedigi için İran’in Filistin konusundaki hassasiyetini, korkusuzca tepkilerini ve Istikrarlı desteğini görmezden gelerek Türkiyenin son zamanlardaki "yağmasada, gürler" misali tavirlarina büyük bir umut ile sarilmis Turkiyenin, İran’ı Orta doğu konusunda gölgede birakacagini umut ederek sevinirken...

Bir kesim de gelismelerin arkasinda bit yeniği aramaktalar. Acaba bunlarin hepsi bir plandır da  Erdoğan ve hükümeti de bu planın bir parçasımı? seklinde sorularla  kafa karıştırıyorlar.

Öncelikle şunu söylemeliyim ki, bizim mektebimiz Hayr’ın Allah`dan geldigine inanmaktadir. Yani şerr gibi gördüklerimizi bile hayıra çevirebilecek tek güç Allah’dır.

"Sabret; senin sabrın ancak Allah iledir. Onlar için hüzne kapılma ve kurmakta oldukları hileli-düzenlerden dolayı sıkıntıya düşme. Şüphesiz Allah korkup-sakınanlarla ve iyilik edenlerle beraberdir." (Nahl Suresi, 127-128)  bu ayette Allah(c.c) Habibi İbrahim (a.s) a seslenmektedir.

 

Onlar tuzaklar kurdular, ama Allah nezdinde de onlara tuzak var,
isterse onların tuzakları dağları yerinden oynatacak olsun!
İbrahim 46

 

Unutmayalım ki Allah, müminlere farkedilmeyecek şekillerlede yardım eder

Allah, birçok ayetinde müminlere desteğinin ne şekillerde olabileceğini bildirmiştir. Örneğin bir ayette Allah müminleri, düşmanlarının gözünde iki misli gösterdiğini şöyle bildirir:

 

Karşı karşıya gelen iki toplulukta, sizin için andolsun bir ayet (ibret) vardır. Bir topluluk, Allah yolunda çarpışıyordu, diğeri ise kafirdi ki göz görmesiyle karşılarındakini kendilerinin iki katı görüyorlardı. İşte Allah, dilediğini yardımıyla destekler. Şüphesiz bunda, basiret sahipleri için gerçekten bir ibret vardır. (Al-i İmran Suresi, 13)

 

Allah müminlere kurulan tuzakları bozarak, zalimlerin tuzaklarını başlarına geçirir.

Kafirler müminleri Allah'ın yolundan engellemek için onlara türlü zorluklar çıkarırlar ve onların aleyhinde tuzaklar kurarlar. Ancak Allah, Kuran'da müminlere kurulan tüm tuzakların bozulacağını, tuzakların kurucularının başına geçeceğini ve müminlere hiçbir zarar veremeyeceklerini bildirir. Bu ayetlerden bazıları şöyledir:

Size bir iyilik dokununca tasalanırlar, size bir kötülük isabet ettiğindeyse buna sevinirler. Eğer siz sabreder ve sakınırsanız, onların 'hileli düzenleri' size hiçbir zarar veremez. Şüphesiz, Allah, yapmakta olduklarını kuşatandır. (Al-i İmran Suresi, 120)

 

Bu kurulan tuzakların zamanla mutlaka müminlerin lehine, tuzağı kuranların ise aleyhine döndüğünü gösteren birçok  örnek vardır Kur’anda ve islam tarihinde. Yusuf’un kuyuya atılması, İbrahimin ateşe atılması vs vs …

 

Biz eğer iman ediyorsak buna. Bulunduğumuz durum zalimlerin bir oyunumudur, yoksa gerçekten ‚müslümanlar uyanıyormu?’ sorularını sormak yerine, bu durumdan faydalanabiliriz. Şuanda bütün dünyanın İsrailin zalimliğine yakından şahit olduğu ve birlik beraberlik içerisinde ‚Kahrolsun İsrail’ diye bağırabildiği bir dönem. Ve elbette bunların hepsi bir sınavdır, Yusuf’u sınav eden Allah bizleride aynı sınavdan geçirmiyormu?

(Yusuf aracıya şunu söyledi:) "Bu, (itiraf Vezirin) yokluğunda gerçekten kendisine ihanet etmediğimi ve gerçekten Allah'ın ihanet edenlerin hileli-düzenlerini başarıya ulaştırmadığını kendisinin de bilip öğrenmesi içindi." (Yusuf Suresi, 52)

 

Farzedelim ki bu bir oyun ve İran’ı gölgede bırakmak için planlanmıştır. Eğer durum böyleyse zamanla insanlar bu insanların yaptıklarıyla söylediklerinin birbiriyle çeliştiğini fark edecek ve samimi olmadıklarına kanaat getirerek tekrar samimi olan gerçek müminlere yöneleceklerdir ki Rabbimiz bize bu sözü yüce Kitabında vermiştir. Biz bu durumdan faydalanabiliriz, şöyle ki bu ortamda birçok faaliyetleri uygulamak daha kolay ve rahat olacaktır. İster istemez Büyük Şeytan Amerika ve Gayri meşru çocuğu İsrail’in düşmanları birbirlerine daha çok yaklaşma ve doğal olarakta birbirlerini tanıma imkanı bulacaklardır. 

 

Kuran'da Müminlere aralarında çekişmemeleri bildirilmiştir, bu Kuran ın sırlarından biridir. aksi halde güçlerinin azalacağı ve birliklerinin bozulacağı haber verilir. Bu ayet şöyledir:

Allah'a ve Resûlü'ne itaat edin ve çekişip birbirinize düşmeyin, çözülüp yılgınlaşırsınız, gücünüz gider. Sabredin. Şüphesiz Allah, sabredenlerle beraberdir. (Enfal Suresi, 46)

 

Kuran-i olan, alçakgönüllü, hüsnü zanla hareket eden, ara düzelten, çözümcü ve kolaylık getiren bir ahlaktır. Bunun aksi olduğunda, insanlar arasında çekişmeler, ihtilaflar olacaktır.

Elbettekki insanlar farkli düşüncelere sahip olabilirler ve hatta şöyle düşünün bir grup insan bir sorun karşısında farklı fikirler önerebilirler ve hepside kendine göre haklı ve doğru olabilir ama herkes kendi düşüncesinin uygulanmasında ısrar ederse kargaşa ve ihtilaf çıkar. Bu grup bu durumda birlik olabilecekken gruptaki diğer kardeşleriyle çekişmeye girecek ve asıl hedef unutulacak, yapılması gerekenler aksatılacaktır. Kısacası Birlik ve Dirlik bozulacaktır.

 

Mümin kardeşler birbirleriyle çekişmek bir yana , birbirlerine karşı son derece fedakar, iyi niyetli olmalı, birbirlerini çok sevmeli, çok güçlü bir dayanışma ve yardımlaşma içinde olmalıdırlar. Özellikle zorluk zamanlarında, birbirlerine karşı her zamankinden daha çok anlayışlı ve kolaylaştırıcı olmalıdırlar.

 

Bunların her biri Allah'ın bir sır olarak bildirdiği ve Müslümanlara yüklediği sorumluluklardır. Müslümanlar birbirlerinin kusurlarını araştırmamalı, birbirlerine örtü görevi görerek, birbirlerini tamamlamalıdırlar.

 

Bu bağlamda Türkiye ister oyunun parçası olsun ister olmasın, bu çıkışlarıyla ve bu yolda verdikleri şehitlerle bazı sorumlulukları boynuna almak durumunda kalmıştır ve bu sorumlulukları bir İran, Velayeti Fakih uzmanlığı ve istikrarı ile olmasada yerine getirme mecburiyetini vicdani olarak kabullenmiştir. Elbette çok fazla beklentiler içinde olmamalıysakta , İran ile yakınlaşmayı güzel bir gelişme kabul edebiliriz.

Asla unutmamamız gereken bizim bir Rehberimizin olduğu ve onun direktifleri doğrultusunda kafire karşı birlik ve beraberliğimize zarar getirecek her türlü eylem ve söylemden uzak durmalıyız.

 

Konuyu çok fazla uzatmak istemiyorum ve satırlarımı dua ile bitirmeden önce MAVI MARMARA ve beraberindeki bütün kahraman yardim gemilerini Tebrik ediyorum.

 

Ey şan, şeref ve izzet sahibi Allahım 
Senden izzet ve kuvvet istiyoruz
Yolunda savaşan Mucahidlere yardım et
Allahım Onlara zafer ver ve onlari güçlendir
Allahım onları İnanclarında sabit ve tek Vücut kıl
Onların silahlarını ayni hedefte birleştir
Allahım düşmanlarının birliklerini yerle bir et
Ve onların birliklerini mahfet
Ve onlarin gücünü zayıflat
Ve onlarin gönüllerine korku yerleştir
Ve İmamımızın zuhuruyla izzetimizi geri döndür
Allahım küfrün ve fesadın merkezi olan Büyük Şeytan Amerika`nın kuvvetini başlarına geçir
Allahım onların tümü Senin farkında, onlar Senin arzında fesadı yayiyorlar
Allahım onlara gücünle karşılık ver
Hay ve Kayyum Allaim
Müminlerini güçlü yumruklar kıl
Allahım mücahidlere direnişli kalmayı bahşet
Allahım esir kardeşlerimize hurriyet nasib et
Allahım onların imanlarını muhafaza et
Allahım zalimleri zulumleriyle yok et, Sen güç ve kudret sahibisin
Allahım onlarin hırsını, öfkesini kendilerine çevir, hedeflerini başlarina yık
Ve onlarin tuzaklarini başlarına geçir
Ey dualari duyan, Ey dualara icabet eden
Tum dualarimiz Sanadır, tüm sözunun ve vaadinin farkindasin
Ve Sen kabul edensin, Sen her zaman dogru söylersin:
´Bana dua edin size icabet edeyim`
Allah`im dualarimiza icabet et
Göklerde ve yerde sınırsız güç sahibi olan
Mescid-i Aksa`yi Siyonistlerin zulmünden kurtar
Senden Islam ve Muslumanlara Mevlamız imamımız Sabihibezzamanın gelişiyle izzet vermeni istiyoruz
Allahım Velayeti Fakihimizi, Rehberimizi Hazreti Ayetullah İmam Hamaneyi her türlü beladan koru, ömrünü uzun eyle

Senin rızanı gözeten, yolundan ayrılmayan Ulema ve emir sahiplerini Ve Senin yolunda olan muhlisleri koru
Ve bizim makamımızı iyiliği emir, kötülükten men edenlerin makamına, hakkıyla sabredenlerin makamına yükselt

AMiN

Hasan Güneş

Viyana

 

 

Reklamınız

 

 

 

 

Reklamınız
 
Go to top of page  Ana Sayfa | Kitap Listesi | Kıble Dergisi | Makaleler | Kadin ve Aile | Cocuklar Îçin | Soru Ve Cevap | Yazarlarımız |
Kur`an | Hadisler | Dualar | Şiirler | Ses ve Video | Programlar | Linkler  |  Îletişim için |

Copyright© 2000 Kevser Yayinlari Internet Hizmetleri. Tüm Haklari Saklidir Ayrintili bilgi almak için veya bize her konuda yazmak için, paragonxx@yahoo.de  'e mesaj yollayiniz. WWW.KEVSERNET.COM